5 Książek, Które Zmienią Twoje Życie

5 książek które zmienią twoje życie

Są takie książki, które mogą zmienić Twoje życie całkowicie. Ja mam kilka takich pozycji, zapewne Ty masz takie tytuły w głowie. Dlaczego tak lubię książki? W łatwy sposób pozwalają przenieść doświadczenie innych osób na swoje życie oraz uczą na błędach innych. Chociaż podobno człowiek uczy się na swoich błędach najlepiej.

Dodatkowo zawsze staram się wykorzystywać wiedzę w praktyce, nie lubię uczyć się dla samego procesu uczenia się, kiedyś miałem z tym problem pochłaniałem masę kursów, książek tylko po to, żeby je przeczytać, bez sensu. Teraz stosuje zasadę just in time learning, czyli uczę się czegoś, jak jest mi to potrzebne w danym momencie np. książki. To samo stosuje w kontekście kursów online, materiałów do nauki itp.

5 Książek, Które Zmienią Twoje Życie

Bardzo lubię wpisy typu listy, bo pozwalają w prosty i usystematyzowany sposób przedstawić nasze myśli. Tak wiem, na blogu dominują takie wpisy, to jest celowe działanie. Tymczasem płynnie z krótkiej historii przejdźmy do sedna wpisu. Moi Drodzy poniżej lista 5 książek, które zmieniły moje podejście do życia, polecam je Tobie serdecznie! #top5

1. 12 życiowych zasad

Jedna z najważniejszych książek dla mnie. Wydaje się trudna i wyczerpująca, świetnie rozpracowane zasady w życiu, jakimi każdy z nas powinien się kierować. To jest chyba książka, która wywarła na mnie największe wrażenie i w której jak widać na zdjęciu mam mega dużo zaznaczonych fragmentów. 12 prostych rad, które zmienią Twoje podejście do wielu różnych spraw.

Autor jest psychologiem, terapeutą, świetnie przechodzi od ogółu do szczegółu, esencją każdego rozdziału jest ostania część rozdziału, czyli podsumowanie.

2. 4-godzinny tydzień pracy

Jedna z pierwszych książek o rozwoju osobistym, jaką przeczytałem. Otwiera oczy na wiele spraw w życiu, jest to jedna z pierwszych książek Tima Ferrisa, autora super podcastu Tim Ferris Show z mega inspirującymi ludźmi oraz twórcą bloga tim.blog. Książka opowiada o tym jak wyrwać się z etatu, jest starsza niż pozostałe tytuły, ale fajnie inspiruje i daje przykłady, jak można usprawnić swoje życie.

3. Narzędzia tytanów

Jeden z moich ulubionych tytułów i ulubionych autorów. Książka jest podzielona na 3 części – Zdrowie, Bogactwo, Mądrość, przeczytana przeze mnie 3 razy, mega dużo zaznaczonych stron i porad zastosowanych w praktyce. Generalnie w książce znajdują się wywiady z ludźmi sukcesu, wszyscy odpowiadają o sobie i udzielają życiowych tipów. Drugi tytuł podobny do tej książki to Plemię mentorów, która ma podobny schemat. Jedyna różnica to autorzy odpowiadają na serie takich samych pytań. Również serdecznie polecam.

4. Szczęście, czy fart?

We wpisie 6 Niezbędnych Umiejętności W Branży IT przytaczałem ten tytuł. Świetna i krótka książka o tym komu sprzyja szczęście w życiu. W książce jest opisana historia, która pozwala zmienić nasze podejście do szczęścia. Tutaj nie chce zdradzać nic więcej, polecam przeczytać.

5. Dołek, czyli kiedy brnąć kiedy rezygnować

Ciężko dostępna książka, w tej chwili praktycznie nie da się jej zdobyć. Sam czytałem jedynie wersje po Angielsku – The Dip. Dla mnie Top 3 moich przeczytanych książek. Dlaczego? Książka krótka i treściwa opowiada o tym kiedy się poddać, a kiedy cisnąć dalej w realizacji celów. Nie wiem, dlaczego nie było wznowienia w Polsce, kupiłbym od razu, serio. Książka ma tylko 80 stron, ale trafia idealnie w sedno problemu. Znajdziesz w niej odpowiedź na pytanie, czy warto robić nadal, to co robisz, czy zrezygnować.

Bonus książka Jak zdobyć bogactwo?

Jedyna książka, jakiej jeszcze nie przeczytałem z listy, mimo tytułu jest polecana przez bardzo dużo osób (wiem przewrotny tytuł). Niedługo to się zmieni. Nie mogę się doczekać, podobno bardzo dobry tytuł, inny niż wszystkie o bogactwie i rozwoju osobistym.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wpis dostarczył Ci wartość i przeczytasz wymienione książki i wykorzystasz porady w praktyce. Bardzo dziękuje Ci za przeczytanie i poświęcony czas. Jeśli masz chwilę, napisz komentarz, jak mogę Ci jeszcze pomóc lub czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć o branży IT. Zachęcam również do zapisania się na newsletter, w którym prześlę Ci raz w tygodniu wartość w postaci ciekawych tekstów, tematów oraz inicjatyw związanych z IT, produktywnością, biznesem, marketingiem online, rekrutacją oraz technologią. Stay tuned!

Bonus nowa grupa „Pierwsze kroki w IT / Początki w IT – Instajob.pl” na Facebooku

pierwsze kroki w it grupa facebook

Zapraszam również do dołączenia do nowej grupy „Pierwsze kroki w IT / Początki w IT – Instajob.pl” na Facebooku – https://www.facebook.com/groups/847327302453321 #łączmysię ;-). Grupa ma na celu zrzeszać i wspierać osoby, które chcą się przebranżowić do branży IT. Serdecznie polecam szczególnie osobom, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o branży.

Grupa ma na celu stworzenie społeczności użytkowników, którzy wspierają się podczas przebranżowienia, pomagają sobie nawzajem w zdobyciu pierwszej pracy w IT. Zależy mi, aby ta pomoc była wartościowa, szczególnie w dobie nadchodzącego kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Dołączysz? 😉

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu, polecam:

Posts created 24

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top