5 wskazówek jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku – wpis gościnny

5 wskazówek rozmowa po angielsku

Autorem wpisu jest Mateusz Grzywiński z bloga Rozmowa po angielsku, na blogu Mateusz znajdziesz mega wpisy dotyczące nauki angielskiego. Serdecznie polecam, naprawdę warto! Nie przedłużając, zapraszam do przeczytania poniższego wpisu. Bardzo dziękuje Mateuszowi za mega wartościowy wpis. Zapraszam również do mojego wpisu z tipami odnośnie nauki tego języka na blogu Mateusza, link tutaj.

5 wskazówek jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku

Z wyzwaniem zmiany pracy wiąże się duży stres. Rodzą się pytania: czy mi się powiedzie, jak wypadnę na rozmowie o pracę, a może zapytają mnie o coś czego nie wiem?

Chcę pomóc Tobie ograniczyć ten stres i dać kilka wskazówek jak być gotowym do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku.

Wskazówka #1

Weź CV w garść

Podczas rozmowy może się zdarzyć, że będziesz musiał opowiedzieć o swojej dotychczasowej karierze, żeby się do tego przygotować i nie szukać na poczekaniu słów, zdań i tego co i jak powiedzieć proponuje:

Spójrz na swoje CV i powiedz po kolei po angielsku za co byłeś odpowiedzialny w danym projekcie, lub na danym stanowisku.

Niech to będą dwa zdania przy każdym punkcie w Twoim CV. Opowiadaj o sukcesach związanych z danym miejscem pracy, a także możesz przygotować się do tego jak opowiedzieć o porażce z której wyszedłeś obronną ręką.

Wskazówka #2

Trening przed walką

Mateusz Grzywiński, trener języka angielskiego oraz autor bloga Rozmowapoangielsku.pl

Jeśli na samą myśl o rozmowie rekrutacyjnej po angielsku jest Ci ciężko. Spróbuj treningu w bezpiecznej atmosferze. Znajdź osobę, która zada Ci różne pytania dotyczące Twojej kariery, oraz te typowe rekrutacyjne. 

Wszystko niech odbędzie na spokojnie w ramach treningu i symulacji, bez żadnych konsekwencji gdy się pomylisz, albo zawiesisz, bo nie wiesz jak coś ująć. 

Dzięki temu będziesz dobrze przygotowany merytorycznie bo już przećwiczysz co chce powiedzieć, ale też mentalnie, bo już masz będziesz pewny siebie, że jesteś w stanie opowiedzieć o sobie i odpowiedzieć na pytania dotyczące Twojej kariery.

Jeśli nie chcesz szukać i ryzykować to zapraszam na taki trening do mnie, gdzie właśnie przechodzimy przez pytania rekrutacyjne, oraz masz szansę opowiedzieć o swojej karierze, doświadczeniu i umiejętnościach, w razie problemów z ułożeniem zdania w całość, pomogę Ci je skleić i podpowiem co mówić.

Potrenuj rozmowę z żywą osobą. Kliknij tutaj.

Wskazówka #3

Zbuduj słownik

Z doświadczenia wiem, że każde stanowisko pracy ma swoją charakterystykę, a technologia swoje typowe słownictwo.

Więc jeśli są słówka techniczne, które nie do końca wiesz jak przetłumaczyć na język angielski, bo używasz głównie polskich nazw, to dobrą praktyką jest spisanie ich w listę i przetłumaczenie, czyli stworzenie tzw. słownika słówek technicznych.

Tym sposobem będziesz miał pod ręką słowa, których będziesz potrzebował by opisać swoją pracę, a których raczej nie da się zastąpić innymi.

Wskazówka #4

Przygotuj swoje odpowiedzi na najczęstsze pytania

Zdarza się, że rekruterzy, aby sprawdzić twój poziom, lub na rozgrzewkę zadają typowe rekrutacyjne pytania.

Dobrze jest się przygotować do tego, i przeczytać takie pytania, oraz napisać swoje odpowiedzi. Możesz je spisać, powiedzieć, jednak staraj się nie uczyć na pamięć

Jeśli jesteś ciekaw, jakie to są pytania i chcesz zobaczyć przykładowe odpowiedzi to przygotowałem ebook, w którym analizuje 12 najczęstszych pytań na rekrutacji, link tutaj – https://rozmowapoangielsku.pl/12pytan

Wskazówka #5

Przeanalizuj ofertę pracy

Spróbuj przeczytać oferty pracy na interesujące Cię stanowisko szczególnie pod kątem tego, jakie umiejętności będą poszukiwane u Ciebie jako kandydata.

Jest to dobry sposób, aby przyjąć odpowiednią taktykę podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki temu w Twoich odpowiedziach będziesz mógł się kierować na opowiadanie o tych umiejętnościach lub technologiach, które są dla rekrutera i danego stanowiska najważniejsze.

Bonus nowa grupa „Pierwsze kroki w IT / Początki w IT – Instajob.pl” na Facebooku

pierwsze kroki w it grupa facebook

Zapraszam również do dołączenia do nowej grupy „Pierwsze kroki w IT / Początki w IT – Instajob.pl” na Facebooku – https://www.facebook.com/groups/847327302453321 #łączmysię ;-). Grupa ma na celu zrzeszać i wspierać osoby, które chcą się przebranżowić do branży IT. Serdecznie polecam szczególnie osobom, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o branży.

Grupa ma na celu stworzenie społeczności użytkowników, którzy wspierają się podczas przebranżowienia, pomagają sobie nawzajem w zdobyciu pierwszej pracy w IT. Zależy mi, aby ta pomoc była wartościowa, szczególnie w dobie nadchodzącego kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Dołączysz? 😉

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu, polecam:

Posts created 24

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top