Podsumowanie serii o e-marketingu

podsumowanie serii o e-marketingu

Dziś będzie krótki wpis podsumowujący serię artykułów o e-marketingu. Seria cieszyła się dużą popularnością. Internet całkowicie zmienił postrzeganie świata, pozwolił stworzyć przedsiębiorstwom nowe możliwości, szczególnie w zakresie e-marketingu. W artykułach została udowodniona i potwierdzona teza, że obecnie każde przedsiębiorstwo jest w stanie zbudować skuteczną strategię marketingową w internecie poprzez zastosowanie technik opisanych we wpisach. Strategie przytoczone w pracy pozwalają przedsiębiorcom i pracownikom osiągać lepsze wyniki i są skorelowane bezpośrednio ze wzrostem firmy oraz ze sprzedażą usług i produktów.

Wykorzystanie social media marketingu poprzez obecność w mediach społecznościowych  pozwala zwiększyć liczbę fanów oraz zwiększyć zysk przedsiębiorstwa, przykładem może być marka DW, która poprzez wykorzystanie Instargrama oraz Facebooka zwiększyła zyski firmy o 214%. Dodatkowo zastosowanie technik marketing automation w postaci zbudowania lejka sprzedażowego również pozwala przedsiębiorstwom ustrukturyzować proces sprzedaży.

W dzisiejszych czasach każde przedsiębiorstwo jest w stanie zbudować skuteczną strategie marketingową w internecie. Przewagą środowiska wirtualnego jest możliwość zmierzenia wyników podjętych aktywności, w internecie każdy użytkownik jest w stanie porównać efekty wcześniej zaplanowanych kampanii marketingowych.

W artykułach przytoczono definicje marketingu internetowego, mediów społecznościowych oraz narzędzi, których wykorzystanie zostało szczegółowo opisane w kolejnych rozdziałach. W drugim rozdziale przytoczono strategie marketingowe, które są szczególnie przydatne w początkowej fazie tworzenia przedsiębiorstwa. Rozdział udowadnia tezę, że niestandardowe i niekonwencjonalne techniki związane z hakowaniem wzrostu pozwalają wyprzedzić inne przedsiębiorstwa oraz osiągać świetne efekty.

W kolejnych wpisach udowodniono, że w dzisiejszych czasach każdy jest w stanie stworzyć silną markę osobistą, która jest oparta na spójności, szczerości oraz autentyczności. W dobie internetu wypracowana marka osobista pozwala na zwiększenie możliwości w karierze zawodowej oraz potencjalne nowe współprace biznesowe. Silna marka osobista właściciela może być elementem strategii marketingowej przedsiębiorstwa w internecie.

W rozdziale zamieszczono strategie i techniki dotyczące tworzenia marki w praktyce oraz udowodniono, że te działania powinny być prowadzone przede wszystkim w internecie. Narzędzia typu blog, strona internetowa, kursy online, tokeny personalne oraz media społecznościowe pozwalają zbudować świadomość wśród potencjalnych klientów oraz zaznaczają obecność marki w internecie. Przykłady marek osobistych takich jak Steve Jobs, Elon Musk czy Donald Trump udowadniają tezę, że przedsiębiorca z silną marką osobistą jest w stanie osiągać niesamowite efekty.

Następstwem wypracowanej marki osobistej powinno być stworzenie przedsiębiorstwa, które pozwala monetyzować wcześniej włożoną prace. Na podstawie zebranych danych udowodniono tezę, że dosłownie każda osoba z minimalnym doświadczeniem rynkowym i zawodowym w dobie internetu jest w stanie zbudować silną markę osobistą oraz na jej podstawie przedsiębiorstwo, które może osiągnąć rynkowy sukces. Zjawisko personal brandingu przedsiębiorcy jest również skuteczną strategią marketingową i pomaga firmie w promocji.

Wpisy udowadniają tezę, że w dobie internetu każde przedsiębiorstwo może zbudować skuteczną strategię marketingową w internecie opartą na zebranych przez autora narzędziach i praktykach. Dodatkowo udowodniono tezę, że każda osoba jest w stanie zbudować silną markę osobistą na konkurencyjnym rynku, co jest powiązane ze skuteczną strategią marketingową przedsiębiorstwa. Główną wartością są przytoczone strategie i techniki, które pozwalają osiągnąć zamierzony efekt. Następstwem marki osobistej powinno być przedsiębiorstwo, które pozwala czerpać korzyści z wcześniej wykonanej pracy. Część informacji z artykułów może pochodzić z moich studiów. Po serii zamkniętej serii o e-marketingu wracamy do branży technologicznej, czyli IT. Niedługo nowe wpisy.

Lista wszystkich wpisów z serii o e-marketingu poniżej, zachęcam jeszcze raz do sprawdzenia:

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wpisy dostarczyły Ci wartość. Bardzo dziękuje Ci za przeczytanie i poświęcony czas. Jeśli masz chwilę, napisz komentarz, jak mogę Ci jeszcze pomóc lub czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć o branży IT. Zachęcam również do zapisania się na newsletter, w którym prześlę Ci raz w tygodniu wartość w postaci ciekawych tekstów, tematów oraz inicjatyw związanych z IT, produktywnością, biznesem, marketingiem online, rekrutacją oraz technologią. Stay tuned!

Bonus nowa grupa „Pierwsze kroki w IT / Początki w IT – Instajob.pl” na Facebooku

pierwsze kroki w it grupa facebook

Zapraszam również do dołączenia do nowej grupy „Pierwsze kroki w IT / Początki w IT – Instajob.pl” na Facebooku – https://www.facebook.com/groups/847327302453321 #łączmysię ;-). Grupa ma na celu zrzeszać i wspierać osoby, które chcą się przebranżowić do branży IT. Serdecznie polecam szczególnie osobom, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o branży.

Grupa ma na celu stworzenie społeczności użytkowników, którzy wspierają się podczas przebranżowienia, pomagają sobie nawzajem w zdobyciu pierwszej pracy w IT. Zależy mi, aby ta pomoc była wartościowa, szczególnie w dobie nadchodzącego kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Dołączysz? 😉

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na blogu, polecam:

Posts created 24

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top